Blog – Laryngolog Prywatnie

Specjalista otolaryngolog

usuniecie migdałków podniebiennych laryngolog elbląg

Usunięcie migdałków podniebiennych – Elbląg

Tonsillektomia to zabieg usunięcia migdałków podniebiennych, eliminujący problem nawracających angin, przewlekłego zapalenia, a w niektórych przypadkach chrapania i bezdechów sennych

raport who laryngolog elblag

WHO: 1 na 4 osoby będą mieć problemy ze słuchem do 2050 roku

Wg. WHO prawie 2,5 miliarda ludzi na świecie będzie żyć z ubytkiem słuchu do 2050 r., a co najmniej 700 milionów będzie wymagało leczenia.

plukanie zatok - laryngolog elblag

Płukanie zatok – laryngolog Elbląg

Płukanie zatok to względnie bezpieczna procedura zmniejszająca objawy różnych dolegliwości.

cialo obce w uchu laryngolog elblag

Ciało obce w uchu – lekarz specjalista Elbląg

Ciało obce w uchu to częste zjawisko u dzieci. Może skutkować bólem i pogorszeniem słuchu. Poznaj postępowanie i leczenie.

ostre zapalenie ucha srodkowego

Ostre zapalenie ucha środkowego

Ostre zapalenie ucha środkowego to choroba, która może powodować niedosłuch, a nawet głuchotę. Jak leczyć ostre zapalenie ucha środkowego?

alergiczny niezyt nosa

Alergiczny nieżyt nosa

Alergiczny nieżyt nosa to zapalenie błony śluzowej w reakcji nadwrażliwości na alergeny. Jak leczyć alergiczny nieżyt nosa? Jakie są jego objawy?

laryngolog elblag

Zapalenie nagłośni

Ostre zapalenie nagłośni to stan wymagający szybkiej oceny i wczesnego wdrożenia leczenia, ze względu na duże ryzyko niedrożności dróg oddechowych.

Ostre zapalenie ucha zewnętrznego

Co to jest zapalenie ucha zewnętrznego? Zapalenie ucha zewnętrznego to zapalenie przewodu słuchowego zewnętrznego z infekcją lub bez infekcji. Można je podzielić na zapalenie ostre (znane również jako ucho pływaka) i zapalenie przewlekłe. Ostre zapalenie stanowi ponad 95% przypadków zapaleń ucha zewnętrznego i charakteryzuje się rozwojem objawów w ciągu 48 godzin. Czym jest wywołane ostre…
Dowiedz się więcej

tonsillektomia - laryngolog elblag

Usunięcie migdałków podniebiennych

Tonsillektomia to zabieg polegający na usunięciu obu migdałków podniebiennych znajdujących się w cieśni gardła. Na czym polega, jakie są wskazania i najczęstsze powikłania?

zatoki przynosowe

Zatoki przynosowe

Zatoki przynosowe – budowa i funkcja zatok przynosowych, zapalenie zatok przynosowych, leczenie zachowawcze operacyjne zatok obocznych nosa.